środa, maj 17, 2017

Majowe Spotkania Modlitewne 2017 r.

Już po raz piąty w świetlicy „Pod Lipą” w Gronitach Stowarzyszenie „GARIAN” zorganizowało majowe spotkanie muzyczno-modlitewne. Podczas spotkania wystąpił chór z parafii Matki Boskiej Różańcowej w Dajtkach. Mszę w intencji mieszkańców Gronit odprawił wieloletni proboszcz parafii Dajtki ks. Eugeniusz Izdebski. Ze słów jego kazania można było wyczytać uniwersalny przekaz bycia dobrym człowiekiem.

Majowe spotkanie w Gronitach.Już po raz piąty w świetlicy „Pod Lipą” w Gronitach Stowarzyszenie „GARIAN” zorganizowało majowe spotkanie muzyczno-modlitewne. Podczas spotkania wystąpił chór z parafii Matki Boskiej Różańcowej w Dajtkach. Mszę w intencji mieszkańców Gronit odprawił wieloletni proboszcz parafii Dajtki ks. Eugeniusz Izdebski. Ze słów jego kazania można było wyczytać uniwersalny przekaz bycia dobrym człowiekiem. Ksiądz mówił między innymi o tym, że należy kochać, szanować i być blisko drugiego człowieka.

Tegoroczne spotkanie odbyło się w trochę zmienionej oprawie, ponieważ msza i występ chóru odbyły się na poddaszu świetlicy. Postanowiliśmy wykorzystać walory tego pomieszczenia tzn. jego przestrzeń oraz dobre oświetlenie i akustykę. Pomysł moim zdaniem był udany, zachodzące słońce oświetliło wnętrze tworząc wyjątkowy efekt, a głosy chórzystów niosły się daleko poza świetlicę. Całości dopełnił ozdobiony pięknie kwiatami ołtarz (ukłony dla Pani Ewy Jaczek - Horabik). Następnie wszystkich obecnych na mszy zaprosiliśmy do głównego pomieszczenia na parterze, gdzie już czekał zastawiony przysmakami stół.

Ze względu na obecność ks. Eugeniusza w Gronitach pojawili się jego dawni parafianie mieszkający obecnie w Naterkach, Olsztynie i Rietbergu (Niemcy). Również panie z chóru okazały się dawnymi wychowankami księdza. Tematów do wspomnień było więc wiele. Ksiądz Izdebski jak zwykle zadziwiał nas swoją niebywałą pamięcią, życzliwością, pogodą ducha i humorem.

Gości, którzy po raz pierwszy odwiedzili naszą świetlicę, zaciekawiła Izba Warmińska, zgromadzone w niej sprzęty i meble, a także księgi pamiątkowe przedstawiające historię naszego sołectwa na przestrzeni ostatnich ponad dziesięciu lat.


W imieniu organizatorów serdecznie dziękuję wszystkim tym, którzy pomogli w przygotowaniu spotkania i przynieśli słodki poczęstunek.


Dorota Grzeszczuk