Trzy pytania do ... Tadeusza Antoszeskiego, zastępcy wójta

(przedruk z "Gazety Gietrzwałdzkiej - za zgodą autora)

Trzy pytania do ... Tadeusza Antoszeskiego, zastępcy wójta

1. Dlaczego zostala zamknięta i kiedy zostanie ponownie otwarta ul. Spacerowa w Gietrzwałdzie?

Jest to wąska ulica i w trakcie prac budowlanych nie ma możliwości częściowego wyłączenia jej z ruchu - poprzez tzw. wyłączenia połówkowe. Dlatego musiała zostać czasowo zamknięta. Zostanie otwarta 14 grudnia.

2. Dlaczego dach nad sceną amfiteatru nie zakrywa calej podłogi?

Konstrukcja budowlana to pełna autonomia i odpowiedzialność projektanta. Dach jest krótszy w stosunku do obrysu sceny, ale ani słońce nie świeci prostopadle, ani deszcz nie pada pionowo. Scena usytuowana jest w kierunku zachodnim, z którego najczęściej wieją wiatry. Zawsze część sceny będzie narażona na deszcz i metr długości zadaszenia w jedną lub drugą stronę niewiele zmieni. Aby zabezpieczyć całą scenę, dach musiałby być dłuższy co najmniej o kilka metrów, a najlepiej, aby zakrył całą widownię. Jednak to już zupełnie inna konstrukcja i nieporównywalne koszty.

3. Jak udalo się wyremontować drogę Gronity-Dajtki?

Wyremontowany odcinek Gronity - Dajtki to wewnętrzna droga leśna należąca do gminy Stawiguda. W całości koszt przedsięwzięcia poniosło nadleśnictwo Kudypy. Odwodnienie liniowe wzdłuż krawędzi jezdni w kierunku Gronit sfinansowali mieszkańcy z własnych składek.