Spotkanie majowe 2016

Majowe śpiewanie w Gronitach.Już po raz czwarty w świetlicy „Pod Lipą” w Gronitach Stowarzyszenie „GARIAN” wraz z Radą Sołecką zorganizowało majowe spotkanie muzyczno-modlitewne. Podczas spotkania wystąpił zaprzyjaźniony chór z parafii pw. Bł. Franciszki Siedliskiej w Olsztynie. Mszę w intencji mieszkańców Gronit odprawił wieloletni proboszcz parafii Dajtki ks. Eugeniusz Izdebski, który w tym roku obchodzi swoje 80-lecie urodzin. Oczywiście był tort, kwiaty i „kosz obfitości” w prezencie od mieszkańców. Piękne życzenia i wiersz dla Jubilata przygotowała i odczytała Pani Ewa Jaczek-Horabik. Z okazji jubileuszu ks. Eugeniusza w Gronitach pojawili się jego dawni parafianie mieszkający obecnie w Naterkach, Olsztynie i Rietbergu (Niemcy). Ksiądz Izdebski jak zwykle zadziwiał nas swoją niebywałą pamięcią, życzliwością, pogodą ducha i humorem. W wesołej wspominkowej atmosferze szybko minął nam czas. Do wspólnego muzykowania zachęcili nas członkowie chóru, którzy za swój występ zostali nagrodzeni pięknymi „różami wdzięczności” oraz pamiątkowymi znaczkami od Stowarzyszenia „GARIAN”.

W imieniu organizatorów serdecznie dziękuję wszystkim tym, którzy pomogli w przygotowaniu spotkania i przynieśli słodki poczęstunek. Dzięki Wam pomieszczenia świetlicy zapachniały cudnie bzem i konwaliami, a od suto zastawionego stołu trudno było odejść…

Do zobaczenia za rok na kolejnym majowym muzycznym spotkaniu, być może wybierzemy się w odwiedziny do naszych przyjaciół z chóru i ks. Eugeniusza!


Dorota Grzeszczuk