Coś dla ciała, coś dla ducha...

JESIENNIE W GRONITACH

COŚ DLA CIAŁA, COS DLA DUCHA

Jest to dobry czas na coroczne spotkanie z teatrem. Dzięki Kasi Potrapeluk mamy możliwość obejrzenia w warszawskich teatrach ciekawych przedstawień.

W tym roku obejrzeliśmy w Teatrze ,,Roma” musical -,,Deszczową Piosenkę” – sceniczną wersję bardzo popularnego filmu. Muzyka i piosenki na żywo, szybko zmieniająca się scenografia jak również niesamowite efekty ( ze sceny padał na widzów prawdziwy deszcz!) dostarczyły nam niemałych emocji i wrażeń.

Za rok Kasiu może do teatru pani Krystyny Jandy?

Przed spektaklem zwiedziliśmy też Zamek Królewski i Pałac Pod Blachą. Z każdym rokiem pięknieje i przybywa tam ciekawych i wartościowych eksponatów.

Do Gronit wróciliśmy około pólnocy może troszeczkę zmęczeni ale za to z jakimi doznaniami!

A jako że pora we wsi odpowiednia 12 października spotkaliśmy się na ,,Placu Nad Stawem” na coroczne ,,Jesienne Spotkania”. Specjały gospodyń gronickich pozwoliły mile spędzić czas przy ognisku. Jesienna zupa z kluskami, babka ziemniaczana, sałatki jesienne, ziemniaki z boczkiem pieczone w ognisku oraz pyszne domowe ciasta zachwycały nasze podniebienia. Nasi mieszkańcy skrzętnie wykorzystując dary z pobliskich lasów jak też i z przydomowych ogródków częstowali ,,dla zdrowotności” specjałami z jeżyn, pigwy, winogron itp. Do wieczora toczyły się rozmowy o naszej wsi i jej przyszłości, o naszych codziennych troskach i kłopotach a także o sukcesach. Mam nadzieję, że ten rok zaliczymy do kolejnych udanych w Gronitach. Oczywiście, że mamy jeszcze wiele do zrobienia. Mamy też wiele problemów do rozwiązania. Póki co – nie brakuje nam pomysłów a co najważniejsze jest wśród nas coraz więcej ludzi chętnych do pracy społecznej i pomocy na rzecz naszej wsi. Optymistycznie zatem patrzę na kolejne wyzwania.

Pozdrawiamy z Gronit wszystkich mieszkańców i sympatyków gminy Gietrzwałd życząc wielu miłych sąsiedzkich spotkań bo czas ku temu sprzyja. A wiosną ruszamy z nowymi siłami i pomysłami. Zapraszamy do nas oraz na naszą stronę internetową WWW.gronity.pl.

Małgorzata Kaczmarczyk-Zdunek