Kosmiczny Dzień Dziecka

 „Kosmiczny Dzień Dziecka”

W każdym z nas drzemie odrobina dziecka, dlatego tak bardzo chcemy, by ten długo oczekiwany przez najmłodsze serca dzień – 1 czerwca - był dniem naprawdę wyjątkowym i jeszcze lepszym niż minione. Zaprosiliśmy więc najmłodszych mieszkańców Gronit wraz z rodzicami na obchody „Kosmicznego Dnia Dziecka”.

23 maja 2015 r. w doskonałych humorach zebraliśmy się na placu zabaw skąd autokarem wyruszyliśmy do Planetarium w Olsztynie. Obejrzeliśmy tam projekcję „Ziemia, Księżyc i Słońce” . Przewodnikiem po świecie kosmosu był bajkowy kojot. Dzieci dowiedziały się dlaczego świeci Słońce i do czego można je wykorzystać? Jak zmieniają się pory dnia i roku? Co dzieje się na niebie? W prosty i zabawny sposób przedstawiono najbardziej podstawowe zjawiska astronomiczne, które można zaobserwować codziennie. Seans ukazał, w jaki sposób Słońce i Księżyc determinują rytm życia na Ziemi i jaką rolę pełnią w naszym życiu. Dowiedzieliśmy się ponadto jak powstał kalendarz i jak przebiegała historia kosmicznych podróży i lądowania na Srebrnym Globie. Seans w Planetarium zapoczątkował cykl warsztatów astronomicznych, które odbędą się niedługo.

Po projekcji pojechaliśmy do Aquasfery, gdzie czekały na dzieci wodne igraszki w basenie i na zjeżdżalniach. Najmłodsze dzieci mogły pobawić się pływającymi zabawkami z pianki, piłkami sensorycznymi i wieloma innymi gadżetami. Przeznaczony na zabawę czas upłynął bardzo radośnie, ale niestety zbyt szybko. Mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś uda się nam poszaleć razem na basenie.

Na zakończenie czekała na najmłodszych jeszcze jedna niespodzianka – pyszne lody. Sądząc po umorusanych buźkach smakowały wyśmienicie. Jak dobrze, że kolejny Dzień Dziecka już niedługo…..

Anna WadasKosmiczny Dzień Dziecka” został zorganizowany w ramach realizowanego przez Stowarzyszenie GARIAN zadania publicznego pn. "Ciekawi świata", dofinansowanego z dotacji otrzymanej z Gminy Gietrzwałd. 


Stowarzyszenie „Garian” w Gronitach  

 UWAGA!

Wszystkie zdjęcia w pełnym rozmiarze do pobrania