Kobiety ozdobą Gronit

„KOBIETY OZDOBĄ GRONIT” – pod taką nazwą odbywają się spotkania mieszkanek sołectwa Gronity-Kudypy z zaproszonymi przez Stowarzyszenie Garian i Radę Sołecką gośćmi w świetlicy wiejskiej w Gronitach.

Pierwsze z cyklu spotkań odbyło się dnia 23 listopada 2014 r. W trakcie spotkania zapoznałyśmy się z różnymi sposobami dbania o urodę, sporządzania ziołowych ambrozji czyli jak sprawić by być piękną, zdrową i uśmiechniętą! Naszą specjalistką od urody była mieszkanka Gronit Pani Dorota Żukowska, która zapoznała nas z technikami makijażu i pokazała nam jak wykonać trwały i piękny makijaż twarzy. Poza tym dzięki uprzejmości Pani Doroty, każda z uczestniczek spotkania mogła wykonać peeling i masaż rąk przyniesionymi przez nią kosmetykami. Poczułyśmy się zadbane i zrelaksowane, po prostu piękne! Ekspertką od kosmetyków naturalnych oraz ziołowych mikstur i nalewek cudownie działających na zdrowie, urodę i stan ducha (przetestowałyśmy!) była Pani Ewa Jaczek-Horabik. Jak się okazuje prawie każda roślina z ogrodu, łąki czy lasu ma właściwości lecznicze lub pielęgnacyjne, cenne dla naszego organizmu. Następnym razem gdy będę pielić ogródek zastanowię się dwa razy zanim wyrzucę jakiś chwast… Serdecznie dziękujemy obu Paniom za to, że zechciały się z nami podzielić swoją wiedzą i stworzyły bardzo przyjazną atmosferę. A za sprawą samych uczestniczek spotkania, było również pysznie i wesoło, ponieważ przyniosłyśmy ze sobą słodki poczęstunek i dużą porcję dobrego humoru!

Na kolejnym spotkaniu, które odbyło się 8 marca 2015r., dzięki naszej mieszkance Pani Ewie Siodlarz, gościliśmy Pana Włodzimierza Sieradzkiego znawcę m.in. refleksoterapii i akupresury. Panie jak zwykle nie zawiodły i w dobrym nastroju licznie pojawiły się w gościnnych pomieszczeniach świetlicy „Pod Lipą”, przynosząc ze sobą smaczny poczęstunek. Nasz gość zdradził nam tajniki naturalnych metod dbania o zdrowie i urodę oraz tłumaczył nam jak można zachować młody, piękny wygląd bez ingerencji skalpela! Rozmawialiśmy o tym jak żywienie, tryb życia, stres wpływają na stan naszego ciała i ducha. Szczególne zainteresowanie wzbudził pokaz ćwiczeń rehabilitacyjnych kręgosłupa. Pan Włodzimierz posiada szeroki wachlarz zainteresowań i potrafi w sposób interesujący o nich opowiadać m.in. podzielił się z nami swoją wiedzą o leczniczych właściwościach kamieni szlachetnych i półszlachetnych. Okazał nam wiele sympatii i życzliwości, za co serdecznie mu dziękujemy! Spotkanie przebiegało w bardzo wesołej atmosferze, bo przecież śmiech to zdrowie!

Tematy spotkań wymyślają nasze mieszkanki i tak zrodził się pomysł, aby w związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkiej Nocy nauczyć się wykonywania pisanek techniką „decoupage”. Spotkałyśmy się 29 marca 2015r., a w tajniki tej sztuki wprowadzili nas mieszkańcy Gronit Państwo Halina i Jan Radomscy, którzy od lat zajmują się zdobieniem różnych przedmiotów techniką „decoupage”. Państwo Radomscy z wielkim znawstwem materii uczyli nas jak z kawałka papierowej chusteczki i jajka ze styropianu stworzyć piękną pisankę (efekty naszej nauki przedstawiam na załączonym zdjęciu). Technika ta przypadła nam bardzo do gustu i już planujemy kolejne spotkanie, aby poszerzyć umiejętności. Dziękujemy bardzo serdecznie Pani Halinie i Panu Janowi za życzliwość i ogrom cierpliwości!

Nasze spotkania są świetną okazją do poznania się, rozmowy, wymiany doświadczeń, zdobycia nowej wiedzy i umiejętności, a przede wszystkim jest to ciekawy sposób spędzania wolnego czasu w miłej i wesołej atmosferze. Panie wychodzą z nich pełne nowej wiedzy, zmotywowane do działania, zrelaksowane, z pięknymi uśmiechami na twarzy i na pewno są „ozdobą Gronit”! Mam nadzieję, że pomysłów nam nie zabraknie i że będziemy kontynuować nasze spotkania, bo warto!

 

A w duchu zbliżających się Świąt Wielkanocnych, życzę Państwu, aby były pełne miłości, radości i nadziei, z radosnym Alleluja!

Dorota Grzeszczuk