Gronity – aktywnie i kreatywnie!

Gronity – aktywnie i kreatywnie!

Kobiety z Gronit aktywnie działają i realizują z powodzeniem projekt Stowarzyszenia Garian pn. „Kobiety ozdobą Gronit”. W ramach tej inicjatywy odbyły się już spotkania z ciekawymi ludźmi i zajęcia plastyczne. Dotychczas poruszaną tematyką było m.in. ziołolecznictwo, naturalne sposoby dbania o zdrowie i urodę, akupresura, zdobienie przedmiotów techniką decoupage. Panie poznawały również techniki makijażu.

Na kolejnych spotkaniach w świetlicy „Pod Lipą” nadal poszerzałyśmy wiedzę o tym jak w domowym zaciszu dbać o zdrowie i urodę. Naszym doradcą zdrowego stylu życia była mieszkanka Gronit Pani Ewa Kicka. Pani Ewa z zaangażowaniem opowiadała o szerokim zastosowaniu nowoczesnych urządzeń pomagających dbać o zdrowie i urodę Opowiedziała nam m.in. o zbawiennych właściwościach światła oraz zabiegach fotoodmładzania. Dziękujemy serdecznie za uprzejmość i poświęcony czas!

Uważamy, że aby kobieta była prawdziwą ozdobą powinna nie tylko dbać o zdrowie i ciało, ale musi mieć piękną duszę, a tę poznaje się po dobrych uczynkach. Postanowiłyśmy więc zrobić coś dobrego dla naszych „braci mniejszych” i wybrałyśmy się niewielką grupą w odwiedziny do Schroniska dla psów w Tomarynach. Nie byłyśmy pewne czy schronisko jest przygotowane na przyjęcie większej liczby osób, ale Pani Monika Kulesza kierownik Schroniska, rozwiała nasze wątpliwości. Schronisko jest otwarte na przyjęcie również dużych grup i zaprasza od godz. 8 do 16, także w weekendy. Na ręce Pani Moniki przekazałyśmy przywiezioną karmę, a następnie każda z nas wybrała sobie pieska, którego wyprowadziła na spacer. Psiaki były zadowolone i my również! Merdając ogonkami ze szczęścia, pociągnęły nas na leśne ścieżki. Można powiedzieć, że to one wyprowadziły nas na spacer!

Przekonałyśmy się, że wizyta w schronisku to świetny pomysł na spędzenie wolnego czasu. Można tam się wybrać z rodziną czy znajomymi i pobyć z psiakami na świeżym powietrzu, w pięknym otoczeniu przyrody. Widok zadowolonych psich pyszczków – bezcenny!

Zdaję sobie sprawę, że ze względu na brak odpowiednich warunków nie każdy może sobie pozwolić na adopcję psa ze schroniska, dlatego zachęcam gorąco, aby przynajmniej poprzez spędzenie z nimi czasu, zabawę, wspólne spacery stworzyć im namiastkę normalności. Okażmy trochę serca tym skrzywdzonym przez los, a głównie przez ludzi zwierzętom. „Tomaryniaki” czekają na Was!

Zbliża się jesień i pieski ze schroniska zaczną marznąć. Chcemy im pomóc i dlatego do końca września zbieramy dla nich koce, kołdry, poduszki. Zapraszamy wszystkich do wsparcia naszej akcji, mile widziana będzie również karma, akcesoria dla psów, zabawki. Szczegóły zbiórki oraz terminy kolejnych wyjazdów do schroniska będą dostępne na stronie internetowej www. gronity.pl

Zachęcam Państwa do udziału w kolejnych spotkaniach z cyklu „Kobiety ozdobą Gronit”, na pewno będzie ciekawie! W ramach tej inicjatywy Stowarzyszenie Garian planuje zorganizować spływ kajakowy, pokaz filmu oraz rozmowy z wyjątkowymi ludźmi. Będą to przedsięwzięcia nawiązujące do tradycji i kultury naszego regionu, promujące zdrowy tryb życia i służące zacieśnianiu więzi międzyludzkich. Zapraszam serdecznie w imieniu organizatora!

Dorota Grzeszczuk


Cykl spotkań pn. „Kobiety ozdobą Gronit” realizowany jest przez Stowarzyszenie GARIAN w ramach zadania publicznego "Gronity 2015 – aktywnie i kreatywnie", dofinansowanego z budżetu gminy Gietrzwałd.