Kobiety nie można zmienić, można zmienić kobietę, ale to niczego nie zmienia…

Kobiety nie można zmienić, można zmienić kobietę, ale to niczego nie zmienia…


Dzień Kobiet to okazja dla panów, aby okazać paniom sympatię, ofiarować uśmiech, kwiatek, miłe słowo, a nawet bezkarnie skraść całusa! W Gonitach mężczyźni chętnie skorzystali z tej możliwości i choć niewielką grupą to zorganizowali paniom przybyłym do Świetlicy Pod Lipą prawdziwą moc niespodzianek!

Upominek muzyczny przygotował zespół „Dobre Wino” w składzie: Tadeusz Antoszewski, Jakub Opęchowski, Anastazy Świeczkowski, Adam Wielechowski. Panowie zagrali wspaniały koncert, ich autorski utwór „Bądź” to czysta muzyczna poezja, można było posłuchać również w ich wykonaniu m.in. utworów Stinga, Czesława Niemena (piosenką „Płonie stodoła” - porwali wszystkich), czy nastrojowej ballady „Alleluja”. Na koniec zespół brawurowo wykonał utwór Piotra Bukartyka „Kobiety jak te kwiaty” (fragment tekstu poniżej). Oczywiście nie obyło się bez bisów! Po tym rewelacyjnym występie zespół ma już w Gronitach prawdziwy fanklub (pozdrowienia od pań z ostatniego rzędu!). Pomiędzy utworami panowie uraczyli nas męskimi „złotymi myślami” np. „Kobiety nie można zmienić, można zmienić kobietę, ale to niczego nie zmienia”,Piękna kobieta to niebo dla oczu, piekło dla duszy, czyściec dla kieszeni”. Były też piękne wiersze, aforyzmy, dowcipy i to wszystko o kobietach i dla kobiet (pan Tadeusz w roli konferansjera – rewelacyjny!). A potem jeszcze otrzymałyśmy przepięknej urody kwiaty. Życzeniom i wszelkim serdecznościom nie było końca!

Panie oczywiście nie zawiodły i na ten wyjątkowy wieczór przygotowały swoje najlepsze wypieki, słodkości oraz przepyszne nalewki. Przy wspólnym, smacznym i wesołym stole biesiadowaliśmy do późna…

W imieniu wszystkich zadowolonych uczestniczek Dnia Kobiet w Gronitach dziękuję gorąco za niepowtarzalną, świetną atmosferę i moc atrakcji! Panowie jesteście wspaniali !!!

Dorota Grzeszczuk


Kobiety jak te kwiaty - Piotr Bukartyk

Sobota rano spać nie możesz

Wstaniesz, kapcie włożysz

Potem się golisz tylko dla niej

I do łóżka śniadanie

Przynosisz jej z porannym słonkiem

Po to by małżonkę

Namówić na co nieco małe

"No chyba zwariowałeś!”


Kobiety jak te kwiaty, kto żonaty ten wie

Powąchać tak, dotykać nie

Minęła pora godowa,

Teraz tylko boli głowa.


Kobiety jak te kwiaty, nie podniecaj się

Powąchać tak, dotykać nie

Gdy przyjdzie wiosna

Przyjmij ten cios na klatę,

Jeszcze gorzej będzie latem…