piątek, kwiecień 14, 2017

Razem w cyfrowy świat – nie daj się wyłączyć!

W naszej gminie rusza wyczekiwany projekt „E-kompetencje bez barier” realizowany przez Warmińsko-Mazurski Zakład Doskonalenia Zawodowego we współpracy miedzy innymi z gminą Gietrzwałd. W Sząbruku, Biesalu i Gronitach powstaną E-Kluby i odbędą się cykle szkoleń z posługiwania się komputerem i korzystania z Internetu. .......

W naszej gminie rusza wyczekiwany projekt „E-kompetencje bez barier” realizowany przez Warmińsko-Mazurski Zakład Doskonalenia Zawodowego we współpracy miedzy innymi z gminą Gietrzwałd. W Sząbruku, Biesalu i Gronitach powstaną E-Kluby i odbędą się cykle szkoleń z posługiwania się komputerem i korzystania z Internetu.

Zaczynamy od spotkań informacyjnych, na których będzie można zapisać się na pierwsze zajęcia!

Biesal – wtorek 18.04.2017 godz. 18:00
Gronity – piątek 21.04.2017 godz. 19:30
Sząbruk – piątek 21.04.2017 godz. 18:00

Hasło przewodnie projektu: Razem w cyfrowy świat – nie daj się wyłączyć

Jaki jest cel?

Projekt  „E-kompetencje bez barier”  ma na celu  doprowadzenie do faktycznego „ucyfrowienia” życia mieszkańców 65 gmin objętych działaniami z województwa warmińsko- mazurskiego (56 gmin), województwa lubuskiego (4 gminy) i mazowieckiego (5 gmin). Projekt jest wstępem do zacieśnienia więzi lokalnych społeczności, włączenie ich w „cyfrowy” świat usług publicznych.

Co oferuje projekt?

Zakres proponowanego wsparcia będzie zróżnicowany zarówno pod względem formy jak i treści, dopasowany do potrzeb i umiejętności każdego z uczestników. Główny nacisk zostanie położony na bezpośrednie angażowanie uczestników w zakres tematyczny zajęć, a także w sposób przekazywania wiedzy.

Szkolenia z „narzędziowni”  obejmą 3 rodzaje szkoleń z obszarów:

 • obsługi urządzeń cyfrowych (komputery, tablety, smartfony, itp.)
 • programów komputerowych (edytorów tekstu, arkuszy kalkulacyjnych, programów do prezentacji, nagrywania muzyki) oraz
 • pracę z informacją,

aby dostarczyć uczestnikom bazy kompetencyjnej, na której będą mogli budować swoje umiejętności cyfrowe, funkcjonalnie połączone z życiem codziennym.

Warsztaty tematyczne prowadzone przez Przewodników poświęcone jednemu tematowi np. korzystanie z e-dzienników lekcyjnych, tworzenie bloga. Tematyka ustalana na bieżąco pod indywidualne zainteresowania i potrzeby uczestników.

Wycieczki szkoleniowe np. do najbliższego paczkomatu, z którego zostanie odebrana przesyłka zamówiona wcześniej podczas zajęć w E-Klubie w temacie zakupów internetowych, co ma przybliżyć uczestnikom aspekty obsługi automatów pocztowych czy  wizyta w punkcie potwierdzania tożsamości przy pozyskiwaniu profilu zaufanego e-PUAP, itp.),

Telekonferencje - mosty wideo między członkami E-Klubów z różnych gmin, ćwiczące zdalną komunikację i ułatwiające wymianę wiedzy i doświadczeń bez barier geograficznych,

Doradztwo indywidualne - w tym zdalna pomoc w rozwiązywaniu drobnych problemów sprzętowych lub merytorycznych poprzez telelinię, utworzoną dla uczestników projektu, aby zapewnić im wsparcie w nabywaniu kompetencji pomiędzy sesjami w Klubach, przy działaniach samodzielnych w domu, obsługiwana przez personel projektu.

Dodatkowo uczestnicy projektu będą mieli zapewnione wsparcie w postaci m.in.:

 • zwrotu kosztów dojazdu lub transportu organizowanego,
 • poczęstunków
 • zapewnienia opieki nad dzieckiem w trakcie uczestnictwa w szkoleniu
 • możliwość komunikacji i nauki zdalnej w ramach internetowej platformy (poprzez fora tematyczne, bank materiałów szkoleniowych).
 • terminarz spotkań adekwatny do potrzeb i możliwości grupy (w dzień dla osób niepracujących, po południu lub w weekendy dla pracujących) oraz wolną od stresu atmosferę podczas zajęć.

Dla kogo?

Projekt skierowany jest do wszystkich grup wiekowych (od ukończenia 18 r.ż), niezależnie od ich aktywności zawodowej, statusu społecznego czy sprawności zamieszkałych na obszarze 65 Gmin z trzech województw: warmińsko-mazurskiego, mazowieckiego i lubuskiego. (patrz zakładka e-Kluby)

Szczególnie mile widziane są:

 • kobiety
 • osoby z niepełno sprawnościami
 • osoby starsze (65+)

Szczegółowe informacje na stronie projektu: e-kompetencje.wmzdz.pl

e-kompetencje.wmzdz.pl

 

 

 

Agnieszka Zabłocka

 

 

Referat Inwestycji i Zamówień Publicznych

Urząd Gminy w Gietrzwałdzie

ul. Olsztyńska 2, 11-036 Gietrzwałd

tel. 89 524 19 10 

 

Do pobrania:  Szkolenie informatyczne - info


Komentarze

Luty - 2021
P W ś C P S N
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 28